Sushi bez riasy: alternatíva pre chuťových dobrodruhov

Sushi bez riasy: alternatíva pre chuťových dobrodruhov
Zaujímavosti

Ako pripraviť sushi bez riasy? Sushi je japonským pokrmom, ktorý je známy svojou jednoduchosťou a komplexnými chuťovými kombináciami. Zvyčajne sa sushi pripravuje s riasou, konkrétne s nori (tenkou morskou riasou), ktorá obklopuje ryžu a náplň. Ak máte chuť na sushi, no chceli by ste vyskúšať niečo nové, tu je recept na sushi bez riasy, ktoré je rovnako chutné a zaujímavé.

Sushi bez riasy – recept

Ingrediencie:

 • Sushi ryža
 • Rôzne druhy ryb (losos, tuniak, úhor, krevety, krabie mäso)
 • Zelenina (avokádo, uhorka, mrkva, paprika)
 • Sojová omáčka
 • Wasabi
 • Pickles (zázvor)

Postup:

 1. Príprava sushi ryže: Sushi ryžu umyte pod studenou vodou, kým nezačne byť čistá. Uvaríme ju podľa pokynov na obale. Po uvaríme a necháme vychladnúť.
 2. Príprava ingrediencií: Rybu nakrájame na tenké plátky. Zeleninu (avokádo, uhorka, mrkva, paprika) nakrájame na tenké pásiky. Pripravíme si aj sojovú omáčku na namáčanie.
 3. Zloženie sushi: Na bambusovú podložku položíme plastovú fóliu (na zabalenie sushi). Na fóliu dáme vrstvu sushi ryže a ju do tvaru obdĺžnika. Na stred ryže dáme plátky ryby a zeleninu.
 4. Zvinutie sushi: Pomocou bambusovej podložky začneme zvieraním roládu. Zrolujeme sushi ryžu s náplňou tak, aby sme vytvorili pekný valček. Fóliu môžeme použiť na utiahnutie valčeka.
 5. Nakrájanie a servírovanie: Valček rozkrájame na plátky, podobne ako pri tradičnom sushi. Plátky poukladáme na tanier a podávame so sojovou omáčkou, wasabi a zázvorom.
 6. Variácie: Môžete sa inšpirovať rôznymi druhmi náplní. Skúste kombinovať rôzne druhy ryby s rôznymi zeleninami a prílohami. Fantázii sa medze nekladú.

Sushi bez riasy je skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú vyskúšať niečo nové alebo nemajú radi chuť morskej riasy. Táto verzia vám stále ponúka autentický zážitok japonského sushi, len s trochou iným prístupom.